Тільки закон про працю? Чи дивимося ширше?

19 січ. 2020

Олексій Мірошниченко, Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України

Останнім часом в Парламенті, на різного роду громадських заходах, в соціальних мережах та засобах масової інформації активно обговорюється проект закону про працю. Безумовно тема важлива і актуальна.

Готуючись до роботи над цим законопроектом - ще раз перечитав Указ Президента від 8.11.2019 року. Там йшла мова про лібералізацію трудових відносин та оновлення законодавства про працю.

У мене таке відчуття, що Президент мав на увазі системну реформу всього трудового законодавства яке повинно стосуватися :

- безпосередньо трудового кодексу;

- законодавства про колективні договори і вирішення спорів;

- законодавства про зайнятість;

- законодавства про безпечну працю;

- законодавства про соціальний діалог;

Зараз же вся увага свідомо чи ні зосередилась виключно на «трудовому законі». Ще раз хочу наголосити, що не применшую його важливість.

Але всі хто займається трудовим законодавством знає, що всі ці 5 напрямів тісно пов’язані між собою. І реформуючи один - ми повинні бачити всю цю систему в цілому і розглядати їх в комплексі.

Звичайно можливо прописати в трудовому законі процедуру прийняття на роботу деяких категорій населення, але тим же законом про зайнятість - їх значно розширити.

Чи формально прописати пару статей про Державну службу праці, а законом про охорону праці звести все нанівець...

І таких прикладів можна приводити багато.

Розуміючи все це, ми в Конфедерації роботодавців пропонуємо розробити та спільно погодити дорожню карту лібералізації трудового законодавства і чітко визначити, що ми реформуємо, в яких законопроектах це знайде відображення і як ця система буде функціонувати.

Проект цієї дорожньої карти нами для широкого обговорення вже розроблений і завтра буде оприлюднений на нашому сайті.

Не претендуючи на істину в останній інстанції ми хочемо внести свій вклад в цю реформу і запрошуємо всіх зацікавлених до спільної роботи!Теги: трудовий кодекс , трудові відносини , Олексій Мірошниченко , Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , Конфедерація роботодавців України