Підприємці та влада обговорили ефективність консультацій з громадськістю в процесі підготовки аналізу регуляторного впливу

7 груд. 2007

Проведення консультацій з громадськістю в процесі підготовки аналізу регуляторного впливу”, - такою була тема круглого столу, який відбувся у Київській міській державній адміністрації 6 грудня 2007 року.

У заході взяли участь депутати Київради, представники Держпідприємництва України, Київської міської державної адміністрації, районних державних адміністрацій м.Києва, державні реєстратори, члени Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Київському міському голові, лідери Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, Конфедерації роботодавців України, всеукраїнських та регіональних об`єднань підприємців та роботодавців, фахівці аналітичних центрів, ЗМІ, підприємці.

Здебільшого, вибір консультаційних засобів залежить від того, з ким потрібно консультуватися, з якого питання та з огляду на доступний час та ресурси. При цьому учасники круглого столу зазначали, що в державі створені відповідні умови для забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної регуляторної політики.

Консультації з громадськістю проводяться з метою залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності цих органів.

Організацію і проведення консультацій з громадськістю забезпечує орган виконавчої влади, який безпосередньо готує пропозиції, пов'язані з формуванням та реалізацією державної політики у визначеній сфері державного і суспільного розвитку, або виступає головним розробником нормативно-правового акта.

Для організації та проведення консультацій з громадськістю з визначеної тематики орган виконавчої влади разом з громадською радою розробляє план, у якому зазначаються перелік питань, форма, строки та етапи консультацій, порядок оприлюднення інформації про їх проведення та врахування результатів.

Інформаційне повідомлення про проведення консультацій з громадськістю оприлюднюється органами виконавчої влади в засобах масової інформації та на веб-сторінці відповідного органу виконавчої влади.

З метою забезпечення більш активної та ефективної участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики учасники круглого столу прийняли рекомендації Київській міській державній адміністрації, районним у м.Києві державним адміністраціям, а також громадським об`єднанням підприємців та роботодавців.