Новий поштовх розвитку системи підтвердження результатів неформального навчання за робітничими професіями

12 груд. 2016

9 грудня 2016 р. відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з розгляду питання відповідності підприємств, установ, організацій встановленим Вимогам до підприємств, установ, організацій для підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями в якому взяв участь Радник Конфедерації роботодавців України Родіон Колишко.

Основними завданнями засідання було розгляд та принципове схвалення «Методичних рекомендацій щодо процесу оцінювання та підтвердження результатів неформального навчання за робітничими професіями» та розгляд пропозицій щодо розширення Переліку робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Наразі до вказаного Переліку, затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України 23.12.2013 р.  №886, включено 3 професії – кухар, зварник та охоронник 1-2 розрядів, при цьому реально підтвердження результатів неформального навчання наразі здійснюється лише за професією «Кухар», причинами чого є наявність розробленого професійного стандарту та критеріїв оцінювання.

Саме такими мотивами, тобто наявність професійного стандарту та реальна  можливість розроблення критеріїв оцінювання результатів неформального навчання, керуються представники СПО роботодавців на національному рівні у питаннях запобігання необґрунтованого розширення зазначеного переліку робітничих професій, за якими можливе підтвердження результатів неформального навчання.

Виходячи із зазначеного, у наступному році є можливість розширення зазначеного переліку за рахунок включення до нього наступних професій:

1. Електрозварник ручного зварювання;

2. Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування;

3. Продавець-консультант непродовольчих товарів;

4. Слюсар-ремонтник.

Нагадаємо, що відповідно п. 3 Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 р. №340, Перелік робітничих прпофесій, за якими здійснюється підтвердження кваліфікації, та суб'єктів підтвердження затверджується Мінсоцполітики за пропозиціями Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.