Через представників Уряду 28 тисяч чоловік залишаться без путівок, а діти без новорічних подарунків

17 жовт. 2008

Вже вчетверте протягом останнього часу не може відбутися засідання правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Не вдалося прийняти важливі соціально значимі рішення і 15 жовтня 2008р. на позачерговому засіданні правління, скликаного стороною застрахованих осіб і знову через відсутність кворуму з державної сторони.
 
Так, до цього часу не вирішені питання щодо забезпечення дітей новорічними подарунками; щодо збільшення асигнувань для придбання путівок на санаторно-курортне лікування у 2008 році на суму близько 100 млн. грн., а це понад 28 тис. путівок, в т.ч. з метою забезпечення виконання Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"; для поліпшення здоров'я дітей застрахованих осіб не виділено асигнувань в сумі близько 20 млн. грн.; на часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл додатково не виділено майже 20 млн. грн. У цілому планувалося збільшити асигнування за статтею "Оздоровчі заходи" з бюджету Фонду на суму близько 150 млн. грн.
 
Особи, уповноважені представляти інтереси держави в Фонді, не тільки не виконують свої обов`язки, покладені на них відповідним розпорядженням Уряду, а й тим самим здійснюють злочинні дії по відношенню до більш як 14 млн. застрахованих осіб. І це зважаючи на те, що за Законом держава є гарантом виплати матеріального забезпечення і надання соціальних послуг.
 
Така позиція державної сторони обумовлена наявністю ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.09.2008 р. про забезпечення адміністративного позову у справі № 7/408, відповідно до якої зупинено дію постанови правління Фонду від 12.12.2007 р. № 70 «Про повноваження членів правління», у зв`язку з чим, нинішній склад правління є нібито нелегітимним.
 
Нагадаємо, що зазначеною постановою Фонд взяв до відома інформацію тимчасової мандатної комісії правління Фонду про делегування до складу правління Фонду по 15 представників держави, застрахованих осіб та роботодавців. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» представники від держави призначаються Кабінетом Міністрів України, представники застрахованих осіб та роботодавців обираються (делегуються) сторонами самостійно.
 
Таким чином, відповідно до чинного законодавства України, зупинення ухвалою дії постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 12.12.2007 р. № 70, не тягне за собою жодних юридичних наслідків стосовно наявності чи відсутності повноважень у призначених чи обраних (делегованих) членів правління Фонду. 
 
Тобто, ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.09.2008 р. про забезпечення адміністративного позову у справі № 7/408 не впливає на повноваження членів правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та не впливає на можливість правління Фонду здійснювати свої повноваження.
 
Розуміючи свою відповідальність за можливі наслідки, які можуть бути спричинені неприйняттям відповідних рішень, члени правління, які взяли участь в цьому засіданні, прийматимуть рішення по таким пріоритетним питанням як внесення змін до статті бюджету «Оздоровчі заходи», програм відділень фонду щодо відновлення здоров`я застрахованих осіб і членів їх сімей та їх кошторисів на 2008 рік, встановлення розміру витрат коштів Фонду на придбання одного дитячого новорічного подарунку, встановлення розміру витрат коштів Фонду на придбання однієї путівки на санаторно-курортне лікування на 2009 рік, шляхом опитування з подальшим затвердженням цих рішень на засіданні правління.