Роботодавці закликають владу прийняти заходи з підйому внутрішнього ринку для подолання кризи

17 жовт. 2008

Сьогодні, відбулась прес-конференція представників руху роботодавців України відносно необхідності консолідації владної еліти України довкола вирішення проблеми мінімізації світової фінансової кризи на економіку України.
 
Конфедерація роботодавців вже направила відкрите звернення Президентові України і Кабінету Міністрів України. «Ми вважаємо за необхідне акцентувати увагу політиків не на вирішенні практично буденних внутрішніх політичних проблем, а на консолідації зусиль відносно мінімізації негативних наслідків на економіку України», - сказав Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців Олексій Мірошниченко. «При цьому, додав він, враховуючи, що така криза украй не потрібна нашому суспільству і що вона може бути спровокована незваженими діями політиків, Конфедерація роботодавців України закликає Президента України і Кабінет Міністрів України зберігати зваженість в своїх діях, піклуватися не про реалізацію короткострокових амбіцій, а про добробут всього суспільства, збереження робочих місць і стабільність економічної і фінансової систем України».
 
«Вже сьогодні підприємства гірничо-металургійної галузі, через проблеми зі збутом продукції вимушені йти на соціально непопулярні заходи - скорочення робочого тижня, урізання премій і зарплат, ініціацію відпусків співробітників за свій рахунок. Поки - це всього лише негативні тенденції. Проте вже в найближчому часі, якщо українська влада і надалі демонструватиме високі політичні пріоритети над економічними і соціальними, ми можемо зіткнутися з украй негативним соціальним явищем - масовими скороченнями робітників», - відзначив Виконавчий директор Федерації металургів України Сергій Притоманов.
 
За останні місяці значно знизилася рентабельність металургійних компаній. Так, в серпні 2008 року рентабельність складала 10%, у вересні - 0,7%, а на четвертий квартал прогноз складає вже мінус 20%, відзначив він і підкреслив, що дорога до стабілізації вітчизняного ГМК проходить через відродження внутрішнього ринку, що «припинить різкий тренд падіння обсягів виробництва в галузі».
 
За консолідацію зусиль влади та вжиття негайних заходів з підйому внутрішнього ринку для подолання негативного впливу світової кризи на економіку країни також висловились Орест Климпуш – Голова Правління Всеукраїнського об'єднання організацій роботодавців автомобільного транспорту, Сергій Прохоров – Перший Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців та Володимир Козир – Голова всеукраїнського об'єднання обласних організацій роботодавців у сфері будівництва, проектування і архітектури.