..

 

Сторона роботодавців констатувала порушення принципів соціального діалогу в Україні

26 лист. 2008

24 листопада ц.р. відбулось Спільне зібрання повноважних представників всеукраїнських об`єднань організацій роботодавців під головуванням Голови Вячеслава Биковця.
 
Метою цього зібрання було обговорення ситуації, що склалася останнім часом із соціальним діалогом в Україні.
 
Нагадаємо, що нещодавно було підготовлено відкрите звернення членів Національної соціально-економічної ради від сторони роботодавців до Верховної Ради України, Президента України, Прем`єр-міністра, співголів Нацради щодо надмірної політизації соціального діалогу в Україні. Дійсні члени Нацради обурені ситуацією, яка пов`язана з рейдерським захопленням сторони роботодавців Нацради та не запрошенням на пленарне засідання, яке відбулось 12 листопада цього року за участю Прем`єр-міністра України.
 
Нещодавнє видання Указу Президента викликало чергову хвилю невдоволеності в царині роботодавців. Так, Президент України видав Указ № 1050/2008 від 18.11.2008р., який спрямовано на встановлення Федерацією роботодавців України фактичного контролю над Національною радою. Така дія є грубим порушенням статті 3 Конвенції МОП №87 та статті 3 Конвенції МОП №144.
 
Відповідно до названого Указу Національна рада утворюється з представників Кабінету Міністрів України, всеукраїнських професійних спілок та їх об'єднань, всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців, що є суб'єктами Генеральної угоди. Виходячи з цього, сторону роботодавців в Нацраді можуть утворити лише представники Федерації роботодавців України. Таким чином, будь-яке об’єднання організацій роботодавців для реалізації свого права на «вільне» обрання свого представника до Нацради зобов’язане підписати Генеральну угоду, а це, в свою чергу є порушенням права на ведення колективних переговорів саме на добровільних засадах, що передбачено статтею 4 Конвенції МОП №98.
 
У зв`язку із тотальними порушеннями принципів соціального діалогу в Україні учасниками Спільного зібрання вирішено:
–  Направити скаргу до Міжнародної організації праці.
        Звернутися до керівників фракцій в парламенті щодо направлення конституційного подання на предмет конституційності Указу Президента №1050/2008 від 18.11.2008р.
        Направити запит до Міністерства юстиції України щодо надання відповідного правового висновку.
        Направити звернення до Президента України із зазначенням ситуації та необхідністю проведення особистої зустрічі.
        Направити звернення до профспілок щодо створення Національної ради, як незалежної інституції на двосторонній основі.
 

Прес-служба Спільного зібрання повноважних представників всеукраїнських об`єднань організацій роботодавців