Роботодавців та влада обговорили перспективи ринку праці та трудової міграції

28 лист. 2008

25 листопада 2008 року відбувся міжнародний експертний круглий стіл "Гідна праця та трудова міграція в Україні: вітчизняний ринок праці перед викликами світової фінансово-економічної кризи".
 
Під час круглого столу обговорення відбувалося навколо двох основних тем: державна регуляторна політика у сфері зайнятості і праці та стан і динаміка трудової міграції в Україні: внутрішній та зовнішній вектори.
 
Дискусія проходила за активної участі представників регіонів, оскільки даний круглий стіл фактично закінчував цикл регіональних круглих столів з питань трудової міграції.
 
У роботі круглого столу взяла участь заступник Міністра праці й соціальної політики Тетяна Петрова, яка чітко окреслила сучасні проблеми ринку праці в Україні, серед яких, зокрема: невідповідність рівня робочої сили потребам ринку праці; відсутність потреби до легальної зайнятості з боку вітчизняних роботодавців; наявність значного сегменту тіньової зайнятості тощо.
 
За інформацією радника Уповноваженого України з прав людини Н. Іванової, більше 20% населення України відноситься до економічно не активної категорії. 
 
Під час дискусії багато нарікань було висловлено на рахунок чинної нормативної бази, яка вкрай слабко й недостатньо регулює питання трудової міграції. Зокрема, негативні вислови лунали щодо проекту Трудового кодексу України.
 
Представник Конфедерації роботодавців коротко поінформував присутніх про стан та можливі перспективи прийняття Трудового кодексу, одночасно зазначивши, що Трудовий кодекс регулює питання взаємовідносин працівника, тобто особи, яка вже знаходиться на ринку праці. Питання міграції, у тому числі трудової, регулюються іншими нормативними актами, зокрема, міжнародними, згоду на чинність яких Україна ще не дала.
 
За результатами роботи круглого столу було прийнято проект Меморандуму.