Україна як соціальна держава: гасло для політичної конкуренції чи шлях до солідаризації суспільства

28 лист. 2008

27 листопада 2008 року за ініціативи Національного інституту стратегічних досліджень було проведено круглий стіл "Україна як соціальна держава: гасло для політичної конкуренції чи шлях до солідаризації суспільства".
 
У роботі круглого столу взяло участь багато провідних фахівців, зокрема, з Українського інституту економічних досліджень і політичних консультацій, Ради національної безпеки і оборони України, Конфедерації роботодавців України, Центру соціальних досліджень "Софія", Київського представництва "Блейзер - Фундація" тощо.
 
Основними темами обговорення учасників круглого столу були наслідки використання соціальної політики в Україні, як засобу політичної конкуренції; вплив валютно-фінансової кризи на соціальну політику в Україні; солідаризація суспільства.
 
Під час дискусії учасники висловили свої думки щодо "соціальності" Української держави, а також перспектив розвитку цього явища. В цілому, учасники круглого столу погодилися, що Україна не є соціальною державою у сучасному розумінні цього терміну і навряд чи нею стане у найближчому майбутньому.
 
Зокрема, представником Конфедерації роботодавців було наголошено на тому, що обговорювати шляхи та напрями реалізації концепції соціальної держави не формулюючи загальної мети такої діяльності, критеріїв ефективності та індикаторів успішності такої діяльності є принаймні не ефективно.
 
Окрему частину дискусії представники соціальних партнерів присвятили сучасному стану соціального діалогу в державі, а також аналізу причин його неефективності.