..

 

Зміни до регулювання Національної системи кваліфікацій

18 лист. 2021

За результатами засідання Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, що відбулося 17 листопада ц.р., народними депутатами була підтримана редакція опрацьованого робочою групою проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій».

Законопроєктом вносяться зміни до Закону України «Про освіту» в частині уточнення положень, що стосуються регулювання кваліфікацій в Україні. Також уточнюються функції та повноваження Національного агентства кваліфікацій та змінюється чинний порядок розроблення професійних стандартів.

На думку експертів Конфедерації роботодавців України зазначені зміни можуть не покращити, а погіршити наявне регулювання Національної системи кваліфікацій. Зокрема, норма проєкту про затвердження проєкту професійного стандарту розробником взагалі може дестабілізувати систему розроблення та затвердження професійних стандартів, оскільки після його затвердження розробником жоден орган, включаючи Національне агентство кваліфікацій, не буде в змозі внести до нього зміни.

Втім, на думку роботодавців, це положення не є єдиною проблемою законопроєкту.

Виступаючи на засіданні Комітету Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, зокрема, зазначив: «Також викликає здивування положення проєкту, за якими керівництво Національного агентства кваліфікацій, постійно діючого колегіального органу, уповноваженого на реалізацію державної політики у сфері кваліфікацій, не мають статус державних службовців. На нашу думку, це не в повній мірі відповідає принципам реалізації державної політики».
Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , думка роботодавців , Конфедерація роботодавців України , Національне агентство кваліфікацій , Олексій Мірошниченко , професійний стандарт