..

 

З турботою про себе й кожного

15 лист. 2022

Проєктом МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» навесні цього року було започатковано компонент із просування програм психосоціальної підтримки (ПСП) на робочому місці. У період воєнних дій потреба у такій підтримці для працівників має особливо важливе значення з точки зору збереження продуктивності працівників і сталості бізнес-діяльності.

Після онлайн тренінгів для представників роботодавців, профспілок, Держпраці та секретаріатів ТСЕР та розроблення пакету інформаційних матеріалів, 14 листопада розпочався наступний етап - пілотування розроблення й запровадження програм психосоціальної підтримки (ПСП) на робочому місці у воєнний і післявоєнний час під назвою «З турботою про себе й кожного».

Завданням ініціативи є: протягом листопада 2022 – квітня 2023 року на базі пілотних підприємств пройти всі етапи розроблення і реалізації ПСП: від аналізу ситуації, розроблення проєкту письмової політики й програми заходів до моніторингу й оцінювання результатів.

Наразі триває підготовчий етап.

- Обрано 5 пілотних підприємств і 7 підприємств для заочної участі як слухачів, а також експертів-спостерігачів серед соціальних партнерів.

- На рівні підприємств створені ініціативні групи за участі представника роботодавця, спеціаліста із БЗР/людських ресурсів, представника працівників та психолога.

- Проведено оцінювання поточної ситуації щодо ПСП і наявних ресурсів на пілотних підприємствах.

Наступний крок – оцінювання психосоціальних потреб співробітників підприємства.

Виконавчий директор Конфедерації роботодавців України Оксана Медведська бере участь в ініціативі як експерт-спостерігач.
Теги: психосоціальна підтримка на робочому місці , Проєкт МОП , Оксана Медведська , Виконавчий директор Конфедерації роботодавців України