Законопроєкт про свободу підприємницької (економічної) діяльності домогосподарств – додаткове оподаткування?!

1 груд. 2022

Конфедерація роботодавців України, опрацювавши проєкт Закону України «Про свободу підприємницької (економічної) діяльності домогосподарств» (реєстр. №8143 від 20.10.2022), надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів зауваження та пропозиції до зазначеного законопроєкту.

Конфедерація роботодавців України звертає увагу на те, що економічна діяльність домогосподарств наразі нічим не регламентується і нічим не обмежується, а прийняття відповідного закону як раз і призведе до суттєвого обмеження свободи.

«Без проєкту змін до податкового законодавства законопроєкт виглядає як спроба ввести додаткові обов’язки (в першу чергу щодо ведення звітності щодо доходів та витрат домогосподарств/членів домогосподарств) без пояснення принципів оподаткування домогосподарств та переваг, які вони отримують, запровадивши додаткові зусилля на ведення звітності» - йдеться у листі Конфедерації.

В умовах існуючих принципів державної фіскальної політики така законодавча ініціатива, на нашу думку, буде однозначно сприйнята громадянами України як ще одна (нова) спроба додаткового оподаткування вже оподаткованих доходів (окремі члени домогосподарств вже сплатили податки), введення нових форм тиску контролюючих органів на домогосподарства та може привести до зменшення довіри до влади.

Конфедерація роботодавців України вважає, що без проєкту змін до податкового законодавства і широкої роз’яснювальної роботи серед населення розгляд та прийняття цього законопроєкту є передчасним і пропонує Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провести громадське обговорення необхідності і доцільності зміни системи обліку, видів господарської діяльності та оподаткування домогосподарств.
Теги: Конфедерація роботодавців України , думка роботодавців