..

 

Безпека і здоров’я на роботі у воєнний і післявоєнний час

3 квіт. 2023

30 березня 2023р. відбулась презентація проєкту документа “Безпека і здоров’я на роботі під час і після збройного конфлікту. Збірка перспективних підходів і практик: досвід України”, розробленого за підтримки проєкту Міжнародної організації праці «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

У заході взяли участь представники Міжнародної організації праці, Державної служби України з питань праці, представники соціальних партнерів, експерти та експертки у сфері охорони праці та забезпечення її безпеки.

Документ було розроблено командою національних експертів під головуванням Ольги Богданової, Голови правління Європейського співтовариства з охорони праці (ЄСОП). За словами пані Ольги, розроблення документу в умовах війни, вимушеної міграції, перебування за кордоном та повернення в Україну відрізнялось підвищеною емоційною складовою, проте набутий досвід було в повній мірі відображено в документі. На думку авторки, важливою рисою документу є певний відхід від традиційної термінології та погляду на питання безпеки та охорони праці, у документі в першу чергу акцентується на забезпеченні безпеки і здоров’я працівників на роботі як у мирний час, так і під час збройного конфлікту, що потребує багато додаткових зусиль як з боку підприємства, так і з боку працівників.

Від Конфедерації роботодавців України участь у заході взяли Вячеслав Биковець Член Ради Конфедерації роботодавців України, В.о. Президента Всеукраїнської асоціації роботодавців, Родіон Колишко Радник Конфедерації роботодавців України, Оксана Медведська виконавчий директор Конфедерації.

Зокрема, підбиваючи певні підсумки зустрічі, Родіон Колишко доєднався до слів подяки Проєкту МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», який вже три роки реалізується в Україні та, зокрема, зазначив, що наведений документ, базуючись на сумному та трагічному досвіді України, вносить свій вклад у добірку матеріалів Міжнародної організації праці, користування якими дозволить зберегти не одне життя.


 
Теги: охорона праці , МОП