Влада та представники ділових кіл визначали переваги та виклики входження України до Світової організації торгівлі

25 бер. 2008

«Вступ України до СОТ – платформа для українського прориву. Адаптаційні механізми входження до СОТ, переваги та виклики», - тема круглого столу, який відбувся 21 березня 2008 року і був організований Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати та Дипломатичною академією при Міністерстві закордонних справ України.
 
Під час круглого столу за участю представників органів державної влади, Конфедерації роботодавців України, ділових кіл та асоціацій товаровиробників України, іноземних представників торгово-економічних місій при Посольствах Угорщини, Китаю, Хорватії обговорювались питання сприяння міжнародній торгівлі, наслідків скасування експортних та імпортних мит, викликів та ризиків для української промисловості у контексті вступу до Світової організації торгівлі. Також були обговорені перспективи функціонування галузей народного господарства та розширення експортних можливостей вітчизняних виробників в нових умовах. 
 
Учасники погодились з тим, що вступ до СОТ — це, насамперед, приєднання до загальноприйнятих правил цивілізованого ринку, які мають значні переваги, що в цілому необхідно сприймати як стимул до національного розвитку України. При цьому, незважаючи на ризики та можливі негативні наслідки для вітчизняних виробників, набуття статусу повноправного члена СОТ є значним досягненням для нашої країни, яке дозволить залучити значні іноземні інвестиції за умови формування ефективного бізнес-середовища в Україні.