Триває робота над законопроєктом 4147

21 жовт. 2021

Продовжується робота робочої групи з опрацювання законопроєкту «Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» (реєстр. № 4147).

Сьогодні учасниками розглядалися повноваження Національного агентства кваліфікацій, його статус та статус членів. В цілому учасники групи підтвердили пропозиції, що містяться у запропонованій редакції законопроєкту. Під час обговорення пропозиції щодо функції Національного агентства кваліфікацій здійснювати оцінку державної політики у сфері розвитку Національної системи кваліфікацій робоча група підтримала пропозицію члена робочої групи, Радника Конфедерації роботодавців Родіона Колишка щодо необхідності збереження цього повноваження та організацію його виконання за зразком виконання аналогічних функцій Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції, який регулярно здійснює аналіз прогресу виконання Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною центральними органами виконавчої влади.

Щодо статусу НАК члени робочої групи не підтримали пропозиції народних депутатів, які пропонували змінити статус НАК з колективного органу на центральний орган виконавчої влади. Також без змін залишився статус членів НАК. Окрему дискусію викликало питання формування мінімальних кваліфікаційних вимог до членів НАК, яку, зокрема, підтримує Конфедерація роботодавців України.

Робота робочої групи буде продовжена.
Теги: конфедерація роботодавців України , Національне агентство кваліфікацій , Радник Конфедерації роботодавців , Родіон Колишко