Формування державної регуляторної політики відбувається при низькому залученні об'єднань підприємців

9 лип. 2008

Представники Конфедерації роботодавців України та інших об`єднань роботодавців взяли участь у черговому форумі «Влада і бізнес – партнери». Захід відбувся під головуванням Президента України та участі членів Уряду, керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, провідних представників бізнесу, лідерів громадських організацій, підприємців, представників міжнародних організацій, науковців.

Серед виступаючих були народні депутати, Спікер парламенту Арсеній Яценюк, представники влади та всіх секцій Форуму. Зокрема слід відзначити промову Президента України Віктора Ющенко, який відразу на початку свого виступу критично оцінив ступінь імплементації рішень попередніх засідань цього форуму. При цьому він зазначив, що достатньо низьким залишається залучення об'єднань підприємців до формування державної регуляторної політики.

Напрацьовані на минулому Форумі пропозиції були втілені в 6 законопроектах, внесених Президентом до парламенту. Проте Верховною Радою схвалено лише один із них - законопроект, що стосується внесення змін до дозвільного закону. «Це говорить про те, що ті обіцянки, які ми брали, не виконані», – сказав Віктор Ющенко.

За його оцінкою, незадовільними залишаються темпи реформування дозвільної системи. «Я готовий дати доручення підготувати відповідний указ Президента, і всі постанови уряду, які були прийняті в попередні роки і не відповідають чинному закону, повинні бути скасовані», – заявив Віктор Ющенко.

Як ілюстрацію негативних наслідків надмірної регульованості роботи бізнесу в Україні Президент навів статистичні дані про скорочення робочих місць у малому бізнесі, зменшення кількості реально працюючих малих підприємств, скорочення їх частки у загальному обсязі реалізованої продукції. «Система державного регулювання продовжує підривати конкурентоспроможність країни», – сказав Віктор Ющенко.

Віктор Ющенко також зазначив, що і виконавча влада, і місцеве самоврядування продовжують приймати нормативні акти, що суперечать законодавству, зокрема, запроваджують додаткові дозволи. Глава держави доручив Генпрокуратурі до вересня здійснити аналіз таких рішень і поінформувати про його результати.

На думку Глави держави, значною проблемою для бізнесу є численні органи з контролю, нагляду та інспекції якості і безпеки продукції. «Великі кошти витрачаються на тотальний контроль, що створює перешкоди для розвитку бізнесу. При цьому рівень якості та безпечності товарів залишається незадовільним», – вказав він. За словами Президента. влада зобов'язана створити ті правила, яких вимагає бізнес.

За матеріалами прес-служби Президента України