Соціальні партнери не підтримали проект Державного бюджету на 2009 рік

12 вер. 2008

11 вересня ц.р. відбулось пленарне засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому були обговорені питання основних економічних та соціальних аспектів проекту Державного бюджету на 2009 рік. Учасники засідання також обговорили підсумки візиту делегації Національної ради до Рима та перспективи співробітництва з Міжнародною асоціацією соціально-економічних рад.
 
Відповідно до доповіді представника Мінфіну доходи у 2009 р. складатимуть 32,5% до ВВП, на 2010 р. прогнознується 31,5% до ВВП. Такий показник не дозволяє підвищити мінімальну заробітну плату до рівня прожиткового мінімуму для працівників бюджетної сфери. Адже при доходах у 75 млрд. грн. на таке підвищення має бути спрямовано 50 млрд.грн. Тому запропоновано поетапне підвищення з тим, щоб у грудні 2009 року досягнути встановлення мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового.
 
Проектом бюджету передбачається державна підтримка виробничих галузей, оборонно-промислового комплексу, сільського господарства, вугільної промисловості.
 
Членами Національної ради не були схвалені запропоновані показники, оскільки розміри прожиткових мінімумів та розміри страхових тарифів не узгоджені із соціальними партнерами.
 
Не підтримано пункт рішення щодо направлення звернення до Голови Верховної Ради України від НТСЕР за підписом трьох співголів щодо підтримки народними депутатами положень і норм проекту Державного бюджету України, які підтримуються всіма сторонами Національної ради.
 
Мінфіну рекомендовано після схвалення проекту бюджету на засіданні Уряду направити проект для обговорення соціальними партнерами.