..

 

СПО роботодавців під загрозою

16 лют. 2017

                   Сьогодні на засіданні Ради Федерації роботодавців України були прийняті рішення, що ставлять під загрозу існування і легітимність чинного Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (СПО), утвореного у 2011році. Про це ідеться у відкритому листі виконавчого віце-президента Конфедерації роботодавців України, першого заступника Голови СПО, члена Ради Федерації роботодавців України Олексія Мірошниченка. 
            «Такий крок … призведе до руйнування базових принципів соціального діалогу з усіма можливими правовим наслідками. Хотів би нагадати, що на момент підписання Угоди, репрезентативними для ведення соціального діалогу на національному рівні були Конфедерація роботодавців України та Федерація роботодавців України, які, відповідно, і є сторонами діючої Угоди. Також слід зазначити, що ця Угода є правонаступницею Угоди про створення Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, яка була схвалена на Зібранні повноважних представників об’єднань організацій роботодавців 7 липня 2009 року», – заявив Олексій Мірошниченко, у зверненні до всіх членів Ради ФРУ та соціальних партнерів.
             На думку Олексія Валентиновича, чинна Угода про створення СПО є цілком ефективним документом, який не передбачає жодних обмежень щодо приєднання до Угоди інших репрезентативних організацій роботодавців. Разом з тим,  приєднання нових організацій до Угоди не передбачає необхідності створення нового СПО роботодавців. 
            Перший заступник Голови СПО Олексій Мірошниченко, пропонує провести засідання СПО 10 березня та конструктивно обговорити питання приєднання до Угоди ООРУ та методи підвищення ефективності роботи органу. Також у рамках підготовки засідання СПО, О.Мірошниченко пропонує провести засідання робочої групи в складі представників від Федерації роботодавців України, Конфедерації роботодавців України та Об’єднання організацій роботодавців України, на порядок денний якої винести, зокрема, питання:
  • внесення змін до Угоди про утворення СПО роботодавців, Положення про СПО та Положення про Секретаріат СПО;
  • розподіл квот представництва в органах соціального діалогу між всіма репрезентативними об’єднаннями організацій роботодавців на національному рівні.
                Саме ці напрацювання, а не кулуарні домовленості, мають стати предметом обговорення робочої групи з подальшим затвердженням членами СПО спільної, консолідованої позиції представницьких об’єднань організацій роботодавців національного рівня.