Депутати проголосували у першому читанні за Законопроект про «Соціальні послуги»

22 бер. 2017

Народні депутати України ухвалили у першому читанні законопроект №4607 «Про соціальні послуги». http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58997 
Завдання законопроекту - адміністрування соціальних послуг, підвищення статусу соціальних працівників та інших фахівців, що надають соціальні послуги, забезпечення захисту прав осіб, які отримують соціальні послуги, розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань організації надання соціальних послуг за місцем проживання осіб, які отримують такі послуги. Крім того, законопроект також визначає роль громадських та волонтерських організацій при наданні таких послуг.
Олег Шевчук щодо прийняття у першому читанні законопроекту «Про соціальні послуги» (4607): «Цінність таких законодавчих ініціатив не варто не до оцінювати. Зокрема, саме цей законопроект є справжнім неологізмом, який може стати однією із передумов зміни самого функціоналу системи соціального захисту в Україні. Коли ми працювали над цим законопроектом у 2008 році, політичної волі парламенту не було. Згодом цей законопроект подавався за підписом Яценюка, ще пізніше Гройсмана. 
Проте слід пам’ятати, що прийняття у першому читанні – це тільки один із етапів. Тепер потрібно прослідкувати, щоби при роботі у другому читанні цей законопроект не був вихолощений. І багато буде залежати від суспільного тиску, в тому ж числі громадських і волонтерських організацій».
Автор фото  Ольга Филатова