Роботодавці та Держпраці повинні стати партнерами

26 бер. 2017

"Роботодавці та Держпраці повинні стати партнерами", -  на цьому наголосив в своєму виступі Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, який  взяв участь у засіданні колегії державної служби України з питань праці.

 «Як ми - роботодавці –представники бізнесу бачимо інспекцію праці? По-перше,  бачити в обличчі служби не  караючий орган, а партнера! Проаналізувавши звіт Держпраці за рік, можу сказати, що це звіт контрольно-силової структури. На обговоренні Трудового Кодексу теж акцентувалась увага тільки  на правах інспекторів, які повинні мати 12 прав, 5 обовязків, а відповідальності - 0. Повинна бути рівновага. Треба чітко акцентувати увагу на відповідальності! По-друге, ми хочемо бачити нормального, підготовленого інспектора, який буде фахово перевіряти трудові відносини. І ми готові  брати активну участь у підготовці таких спеціалістів, допомагати і разом працювати», - наголосив пан   Олексій Мірошниченко.

Довідка. Державна служба України з питань праці (Держпраці) — центральний орган виконавчої влади України, утворений відповідно до вимог постановою Кабінету Міністрів від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», в результаті реорганізації шляхом злиття Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки (припинила діяльність 04.10.2016р.) та Державної інспекції з питань праці (припинала діяльність 20.10.206р.), а також передачі Держсанепідслужбою функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників.