Порошенко про впровадження системи відшкодування ПДВ: Україна йшла до цього 21 рік

4 квіт. 2017

Президент України Петро Порошенко провів нараду з початку роботи в Україні електронного реєстру автоматичного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), повідомляє прес-служба глави Української держави в понеділок.

"Я дуже щасливий, що вся команда продемонструвала абсолютно жорстку політичну волю і ми з адміністрування податків знайшли достатню кількість аргументів, щоб ввести цю нову, революційну систему, яка дозволяє забезпечити ефективний, прозорий громадський контроль над всім механізмом відшкодування", - цитує П.Порошенко прес-служба.

Глава держави назвав дуже важливим початок роботи системи автоматичного відшкодування ПДВ, адже тривалий час замість прозорої роботи відбувалися спекуляції в цій сфері.

"Україна до цього йшла з 1996 року. 21 рік українські підприємці, бізнесмени чекали прозорості відшкодування податку на додану вартість. 21 рік, на жаль, система відшкодування ПДВ живила корупціонерів, які за непрозорі механізми відшкодування часто отримували хабарі. 21 рік, на жаль, з повітря бралися кошти, витягали з державного бюджету. І це подіяло величезні негативні наслідки для економіки ", - констатував він.

Саме тому впровадження електронного адміністрування повернення ПДВ президент назвав одним з важливих етапів, який має величезну антикорупційну складову. Разом з введенням прозорих механізмів закупівлі газу, державних електронних закупівель через систему ProZorro, делегування фінансового ресурсу на місця в рамках децентралізації, коли громада сама вирішує, куди направляти кошти і має можливість контролювати їх використання за прозорим механізмом.

"Запам'ятайте сьогоднішній день 3 квітня ми запускаємо систему прозорого громадського контролю за відшкодуванням ПДВ", - сказав П.Порошенко.

Президент зазначив, що останнім часом ситуація з відшкодування ПДВ кардинально змінювалася в кращу сторону. При цьому він зазначив, що цей процес продовжував управлятися в ручному режимі.

"Приходить інвестор, звертається до президента, керівника уряду та ми займаємося конкретною кейсом і забезпечуємо відшкодування. Сьогодні головне - не потрібно звертатися: відшкодування має відбуватися автоматично", - зазначив П.Порошенко.

За його словами, нова система створена за європейською моделлю адміністрування ПДВ, на відміну від існуючої раніше.

"Сьогодні ми стверджуємо: реалізація руху в Європейський Союз, в тому числі в автоматичному і ефективному, безкорупціонном функціонуванні податку на додану вартість", - підкреслив президент.

На переконання глави держави, це буде сприяти поліпшенню умов роботи підприємців. "Хочу сказати, що це яскраве свідчення антикорупційних, ефективних кроків щодо поліпшення інвестиційного клімату", - констатував він.

Міністр фінансів Олександр Данилюк продемонстрував учасникам наради роботу реєстру, який розміщений на сайті відомства. За його словами, до 1 липня реєстр працює в тестовому режимі. У цей період буде здійснюватися постійний моніторинг його роботи, будуть враховуватися зауваження до його функціонування і усунення недоліків.

Джерело http://interfax.com.ua/news/economic/413405.html