Роботодавці ініціюють розширення переліку альтернативного палива

11 квіт. 2017

Конфедерація роботодавців України спільно з Асоціацією «Укроліяпром» виступили з ініціативою щодо включення соняшникового лушпиння до переліку альтернативного палива.
Конфедерація роботодавців України внесла пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води» щодо включення соняшникового лушпиння до переліку альтернативного палива.
За словами Виконавчого Віце-президента Конфедерації Олексія Мірошниченка, на сьогоднішній день в олійно-жировій галузі побічним продуктом виробництва є соняшникове лушпиння, з якого виробляється близько 2,2 млн. тонн, що еквівалентно 1,1 млрд.м3 природного газу. «Соняшникове лушпиння - є не тільки альтернативним паливом, але і з точки зору охорони навколишнього середовища, є екологічним паливом – в димових газах, від спалювання лушпиння, викидів забруднюючих речовин у 20 разів менше, ніж від традиційного твердого палива. У країнах ЄС вже досить давно соняшникове лушпиння гранульоване користується високим попитом, як альтернативне паливо».
За інформацією Конфедерації роботодавців України вже сьогодні є позитивний досвід використання соняшникового лушпиння підприємствами олійно-жирової галузі, які для отримання теплової енергії на технологічні потреби замість природного газу використовують соняшникове лушпиння. Великі олійно-жирові підприємства України, крім виробництва теплової енергії, впроваджують і когенераційні установки для виробництва електричної енергії.
У структурі використання палива котельнями таких підприємств, соняшникове лушпиння складає майже 90%, що сприяє підвищенню конкурентоспроможності української олії на зовнішніх ринках.
Разом з тим, олійно-жирові підприємства України не використовують все вироблене соняшникове лушпиння і зацікавлені в постачанні його на місцеві потреби для виробництва теплової енергії.