..

 

Представники Конфедерації роботодавців України взяли участь у роботі XVII Економічного форуму

18 вер. 2008

У Криниці (Польща) з 10 по 13 вересня 2008 р. відбувся XVII Економічний форум, у якому взяла участь делегація з України.
 
Цьогорічна тема Форуму: «Європа – криза, зміни чи шанси?» У роботі Форуму взяли участь близько 3000 чоловік, у тому числі 1800 гостей, які представляють близько 60 країн Європи, Америки й Азії. Серед них – провідні політики, державні та парламентські делегації, експерти, керівники інститутів, бізнесмени, економічні та недержавні організації.
 
Такі авторитетні видання, як Le Monde і Le Soir, назвали Форум у Криниці Східним Давосом. Криниця стала важливим місцем на політичній карті світу, і, можливо, єдиним місцем, де у такому широкому складі Схід зустрічається із Заходом.
 
Всього під час роботи Форуму відбувся ряд дискусій об’єднаних у 10 тематичних блоків: Міжнародна політика і безпека, Держава і реформи, ЄС та його сусіди, Регіони, Суспільство, Наука і культура, Макроекономіка, Бізнес і управління, Паливо й енергетика, Нова економіка.
 
Зокрема на дискусійному семінарі «Чи може новий Договір про партнерство та співробітництві, а також зона вільної торгівлі з ЄС зблизити Україну з Європою?» панелістом виступив Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.
 
На початку свого виступу Олексій Мірошниченко, нагадав присутнім, що в лютому 2008 року закінчився термін дії Угоди про партнерство і співпрацю між Україною і ЄС. Протягом всіх 10 років Угода була «правовим стовпом», основою, стосунків між двома сторонами - Україною і ЄС. І саме послідовна реалізація даної угоди дозволяє зараз говорити про значний прогрес в розвитку стосунків між Україною і ЄС, особливо стосунків між українським і європейським бізнесом.
 
Європейський Союз – найбільший діловий партнер України; об'єм двосторонньої торгівлі в 2007 році досяг 34 мільярдів євро; об'єм прямих іноземних інвестицій ЄС до України в 2007 році досяг 29,5 мільярдів доларів. У теж час, частка України в товарообігу ЄС сьогодні складає близько 1,5%, тоді як доля ЄС в товарообігу України складає більше 30%.
 
Наведені цифри свідчать про стратегічну важливість стосунків України і ЄС. Проте, ми розуміємо, зазначив Олексій Мірошниченко, що пік наших стосунків ще далеко не досягнутий і сподіваємося, що активізація переговорів по створенню Зони вільної торгівлі додадуть новий імпульс розвитку двосторонніх взаємовигідних стосунків не дивлячись на тимчасові політичні нелади.
 
Діалог відносно перспектив створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС був, фактично, відновлений в 2005 році, багато в чому завдяки закріпленню відповідних позицій в запропонованих ЄС десяти напрямах посиленої співпраці з Україною в рамках Плану дій Україна – ЄС.
 
Керівник Конфедерації роботодавців України впевнений, що Угода повинна увінчати багатолітні спільні зусилля, відобразити міру політичної і економічної інтеграції в глобальну економіку і повноцінну інтеграцію України і ЄС.
 
На думку представників українського бізнесу фундаментальним є формування економічного простору України і ЄС в рамках поступової економічної інтеграції до спільного європейського ринку шляхом поетапної реалізації чотирьох економічних свобод - вільного руху товарів, послуг, капіталу і професійних кадрів.
 
Український бізнес від успішного завершення процесу підписання Угоди чекає наступний позитив:
        Однакові тарифи і торгівельні правила з ринком, що налічує 450 млн. споживачів і доступ до нього;
        Підвищення власної конкурентоспроможності;
        Самоідентифікація в європейській і глобальній світовій економіці;
        Синергія зусиль в охороні довкілля;
        Гармонізація систем підготовки професійних кадрів і способи підвищення flexsecurity ринків праці України і ЄС.
 
Безумовно, Україна зараз не цілком готова до повної і симетричної лібералізації своїх ринків для виробників ЄС. Для деяких, найуразливіших секторів вітчизняної промисловості (прикладом можуть слугувати сільське господарство, хімічна промисловість тощо), можуть бути визначені окремі правила і порядок лібералізації впродовж 3 – 5 років.
 
«І в цьому ми дуже сподіваємося на нашу державу, яка повинна виступати захисником інтересів наших виробників на переговорах. Ми цінуємо успіхи нашого уряду в процесі підготовки угоди і його виробленню. Хочеться відзначити, що, можливо, саме ця угода може стати першим прикладом якісно нового етапу співпраці українського бізнесу і уряду, основою громадянського суспільства, що зароджується» - зазначив Олексій Мірошниченко під час виступу.
 
Також він додав, що «у цьому контексті хотілося б адресувати нашим представникам на переговорах заяву, що вітчизняний бізнес усвідомлює, що вступ в СОТ означає принципово новий етап розвитку наших дву- і багатосторонніх економічних угод. Ми готові формувати і цивілізовано відстоювати свої економічні інтереси, зокрема, за допомогою професійних громадських організацій».
 
При цьому Олексій Мірошниченко закликав українську владу звернути особливу увагу на слабкість інфраструктури, значну міру зарегульованості правил ведення бізнесу в Україні, а також слабкість судової системи, - назвавши їх основними чинниками які негативно позначаються на повноцінній реалізації майбутніх положень Угоди про зону вільної торгівлі.
 
Конфедерація роботодавців України, як професійна недержавна організація, яка об'єднує інтереси працедавців України в більш ніж 20 галузях і підгалузях, і на підприємствах членів якої працюють більш ніж 5 мільйонів найнятих робітників прагне виступати представником, своєрідним рупором і голосом українського бізнесу, який має бути і обов'язково буде почутий як українською владою, так і європейськими партнерами.
 
Конфедерація, яка консолідує значну частину українського бізнесу і представляє його інтереси виступила зі спільною заявою з BUSINESSEUREOPЕ, яка була передана представникам Європейської Комісії та направлена на адресу Президента і Прем'єр-міністра України, Президента Франції і Глави Європейської Комісії.
 
Наприкінці виступу Олексій Мірошниченко зробив припущення, що нормативне і інституційне зміцнення співпраці між Україною і ЄС, яке реалізується в результаті переговорів по укладенню нового посиленого Договору про партнерство і співпрацю і поглибленої Угоди про створення зони вільної торгівлі, безперечно, буде вигідним обом сторонам і створить передумови для повнішої і глибшої економічної і політичної інтеграції України і ЄС. Україна на даний момент готова розділити європейські цінності і робити все як можна повній реалізації основних свобод, на яких базується європейський економічний і політичний простір.