..

 

Фахівці Конфедерації роботодавців взяли участь у роботі Щорічного освітнього форуму «Артеківські діалоги»

22 вер. 2008

З 18 по 21 вересня 2008 року в Міжнародному дитячому центрі «Артек» (м. Гурзуф, АР Крим) проходив Щорічний освітній форум «Артеківські діалоги». Форум був організований Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» (www.ukraine3000.org.ua ).

В роботі Форуму взяли участь майже 350 учасників, серед яких представники Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства праці та соціальної політики України, Конфедерації роботодавців, міжнародних організацій, керівники українських та зарубіжних навчальних закладів, молодіжних і громадських організацій.

У рамках форуму були проведені два пленарні засідання, шість тематичних секцій, а також два засідання Молодіжної асамблеї форуму.

Модератори тематичних секцій представили результати засідань. Виступаючі окреслили основні тези, навколо яких відбувалися дискусії. За два дні учасники форуму встигли розглянути широке коло питань української освіти – від проблем дошкільного виховання до особливостей післядипломної освіти. Це проблеми інноваційності системи підготовки кадрів та безперервності навчального процесу, спрямованості на ефективне використання знань, розвиток особистості, формування самодостатньої особистості, яка готова відповідати викликам сьогодення, необхідність впровадження єдиного закону про систему освіти.

 Окрім цього, були проведені презентації навчальних центрів, освітніх технологій, освітніх та соціальних проектів.

У результаті роботи Форуму було прийняте рішення вивчити та систематизувати напрацювання тематичних груп та Молодіжної асамблеї та приступити до створення Білої книги національної освіти.

«Біла книга», – це аналітичний документ щодо ключових аспектів стратегії розвитку освіти в України, де будуть систематизовані проблеми різних секторів освітньої галузі, запропоновані конкретні шляхи їхнього вирішення. «Біла книга» може бути використана як основа для проведення системи консультацій та суспільного обговорення даної проблеми.