..

 

Відновила роботу Рада з питань професійної орієнтації населення

4 черв. 2019

3 червня 2019р. відбулось засідання Ради з питань професійної орієнтації населення, утвореної Постановою КМУ від 22.01.2009р. № 28.

Під час засідання урочисто був підписаний Меморандум про співробітництво між Міністерством молоді та спорту України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України, Державною службою зайнятості (Центральним апаратом).

Також Рада оновила своє керівництво на рівні заступників. Від сторони роботодавців заступником Голови Ради (яким за згаданою Постановою КМУ є Міністр соціальної політики) стала Олена Колеснікова, заступник виконавчого директора Федерації металургів України. Від сторони громадськості заступником Голови Ради став Родіон Колишко, Директор Інституту професійних кваліфікацій, Радник Конфедерації роботодавців України.

Під час дискусії члени Ради обговорили деякі актуальні питання професійної орієнтації населення. Так, за словами Олександра Яреми, заступника Міністра молоді та спорту України, молодь є дезорієнтованою щодо пріоритетів і цінностей, значним залишається тренд трудової еміграції молоді, багато рокі поспіль спостерігається дисбаланс між фахівцями з вищою освітою і кваліфікованими робітниками. Зокрема, за словами Олександра Яреми, це призводить до того, що «47% клієнтів Державної служби зайнятості мають вищу освіту».

Родіон Колишко, зокрема, зазначив, що не варто розглядати професійну орієнтацію як виключно інструмент, яким користується молодь. «Сьогодні в середньому люди за професійну кар’єру змінюють 7-9 разів напрям професійної діяльності. Це означає, що вони, переважно, потребують послуг професійної орієнтації і навчання у дорослому віці, особливо у т.зв. віці «45+». Отже, ми всі повинні думати як ефективно і оперативно надавати відповідні послуги дорослим, часто працюючим особам», зазначив Родіон Колишко.

Відповідно до протокольного рішення, Раді буде необхідно розробити План дій на 2019 – 2020 роки.
Теги: 45+ , професійна орієнтація , Інститут професійних кваліфікацій , радник Конфедерації роботодавців України , Родіон Колишко , роботодавці , навчання дорослого населення