Конфедерація роботодавців виступила на захист вітчизняних виробників лікарських засобів

25 лист. 2008

Конфедерації роботодавців України підтримала пропозиції свого члена - Об‘єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості та направила листи Прем`єр-міністру України Юлії Тимошенко та Міністру економіки Богдану Данилишину стосовно критичної ситуації, в якій опинилися вітчизняні виробники лікарських засобів.

Об`єднання роботодавців вважають за необхідне вжиття невідкладних заходів для підтримки підприємств фармацевтичної промисловості в період фінансово-економічної кризи. Зокрема Конфедерація роботодавців України та Об‘єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості пропонують:
 
1. Забезпечити спрощення та прискорення процедури відшкодування податку на додану вартість вітчизняним виробникам лікарських засобів при експортних операціях з лікарськими засобами (заборгованість станом на 01 листопада 2008 року – більше 15 млн.грн.).
 
2. Забезпечити виділення уповноваженими відкритими акціонерними товариствами «Ощадбанк» та «Укрексімбанк» за участю Національного банку України позичкових ресурсів у кредитній підтримці вітчизняних фармацевтичних підприємств на зворотній основі терміном на один рік, а також дистриб’юторів, для імпорту в Україну виключно тих лікарських засобів іноземного походження, аналоги яких не виробляються в Україні.
 
3. Забезпечити чітке функціонування механізму та здійснення на постійній основі своєчасних виплат компенсації акцизного збору на спирт етиловий, що використовується для виробництва лікарських засобів вітчизняними виробниками.
 
4. Забезпечити впровадження Міністерством економіки України безлотових закупівель лікарських засобів за кошти державного і місцевих бюджетів. Номенклатуру і обсяги медикаментів, що закуповуються при об'яві торгів, оперативно розміщувати на сайтах покупця. Вказані заходи забезпечать зниження цін на препарати, що закуповуються, більше, ніж на двадцять відсотків, так як призведуть до прозорої схеми розрахунків між виробником лікарських засобів та лікувальними закладами без участі посередників.
 
5. Міністерству охорони здоров’я України, Міністерству фінансів України, Міністерству економіки України забезпечити закупівлі за державні кошти (в тому числі місцевих бюджетів) виключно лікарських засобів вітчизняного виробництва за умови наявності вітчизняних аналогів.
 
6. З метою підтримки малозабезпечених громадян і вітчизняних виробників лікарських засобів в період кризи, передбачити компенсацію вкладів Ощадбанку в 2009 році лікарськими засобами вітчизняного виробництва.
 
7. Повернутись до налагодженої роками контрольно-дозвільної системи в сфері обігу лікарських засобів, шляхом відміни постанови КМУ від 10.09. 2008 р. № 837.
 
8. Зупинити дію Постанови КМУ №955 від 17.10.2008 р., яка встановлює граничні торгові націнки на всі лікарські засоби та вироби медичного призначення.
 
9. Міністерству охорони здоров’я України встановити  для аптек обов'язковий асортимент соціально орієнтованих життєво необхідних лікарських засобів із фіксованою націнкою.
 
10. Забезпечити внесення змін до Закону України «Про податок на додану вартість» щодо звільнення від сплати податку на додану вартість обладнання, матеріалів та допоміжних речовин для фармацевтичної промисловості, яке не виробляється в Україні та імпортується.
 
11. З метою зниження негативного сальдо у зовнішній торгівлі встановити на період кризи акциз у розмірі 80-100% від вартості готових лікарських засобів, які ввозяться на територію України, за умови, що такі лікарські засоби виробляються вітчизняними виробниками.