Для стабілізації ситуації у фармацевтичній галузі роботодавці добились скасування постанов Кабінету Міністрів України

9 груд. 2008

Всеукраїнське об`єднання роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості та Конфедерація роботодавців України звертались до влади з вимогами вжиття невідкладних заходів для підтримки підприємств фармацевтичної промисловості в період фінансово-економічної кризи.
 
Серед запропонованих заходів роботодавці вимагали скасувати постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 р. №827, №837, від 17.10.2008р. №955,  як такі, що суперечать нормам Конституції України, Указу Президента України від 07 лютого 2003р. №91, Господарського кодексу України, законам України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», «Про лікарські засоби», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».
 
На переконання роботодавців скасування цих постанов буде сприяти стабілізації ситуації у фармацевтичній галузі та приведе акти Кабінету Міністрів України у відповідність із діючим законодавством.
 
З грудня 2008 року відбуалсь зустріч Президента України Віктора Ющенко з ініціативною групою роботодавців фармацевтичної галузі і в цей же день Президентом України було прийнято Указ від 03.12.2008 р. №1139, яким призупинено дію зазначених постанов Кабінету Міністрів України.
 
При цьому Президент, відзначив, що вказані рішення Уряду були прийняті без широкого громадського обговорення і залучення основних учасників цього ринку - і привели до скорочення спільної номенклатури лікарських засобів в аптеках, зменшення частки доступних за ціною препаратів, виникнення соціальної напруги в суспільстві.
 

"Запропоновані заходи є спробою перекласти відповідальність за економічно необгрунтовані рішення на операторів фармацевтичного ринку", - відзначає Президент. За його переконанням, така політика Уряду може зумовити доведення до банкротства більшості підприємств цього сектора і його монополізацію.