..

 

Зауваження Конфедерації до змін у законодавстві щодо функцій Фонду соціального страхування України

29 жовт. 2021

Конфедерація роботодавців України, опрацювавши проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України» (реєстр. № 6171), надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів зауваження та пропозиції до зазначеного законопроєкту.

«Конфедерація роботодавців України неодноразово наголошувала на необхідності внесення змін в існуючу систему загальнообов’язкового соціального страхування. Аналізуючи даний законопроєкт, з позитивних моментів можливо виділити наступні: введення поняття електронних лікарняних та їх Реєстру і доступу страхувальників до нього; перевірки та відповідальність медичних працівників і медичних закладів за необґрунтовано виданні листи непрацездатності; запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи Фонду і її робота з іншими інформаційними ресурсами і держаними реєстрами.

В той же час, Конфедерація роботодавців України не підтримує впровадження зміни щодо сплати виключно роботодавцем лікарняних з 5 до 7 днів і вважаємо це прихованням підняттям єдиного соціального внеску, яке може мати прецедент для нових спроб підвищення навантаження для фонду оплати праці саме для легально працюючого бізнесу.

На сьогоднішній день ЄСВ платить виключно роботодавець. Потрібно запровадити сплату відрахувань до соціальних фондів і працівниками, як це було раніше і має практику в інших країнах. Це дозволить значно покращити фінансове становище фондів і зробить працівників реальними учасниками соціального страхування» - йдеться у листі Конфедерації.

Щодо принципів зміни системи управлінням фондом соціального страхування. На сьогодні розмір ЄСВ, бюджет Фондів, кадрові питання фактично передані Уряду, а бюджети фондів планується включити до складу Державного бюджету та визначити, що майно Фонду стає державним. З такими підходами у соціальних партнерів практично втрачається мотивація брати участь в так званому управлінні соціальним страхуванням і виконувати роль статистів не маючи жодних важелів впливу при прийнятті рішень. Конфедерація роботодавців України неодноразово звертала увагу Комітету, що потрібно нарешті визначитись з майбутнім соціального страхування і можливо розглянути питання впровадження в Україні державного соціального забезпечення, визнавши ЄСВ соціальним податком, яким він фактично вже є.
Теги: думка роботодавців , конфедерація роботодавців України