Конфедерація роботодавців України та Об`єднання роботодавців легкої промисловості підписали Меморандум з Мінекономіки та Мінпромполітики

16 груд. 2008

16 грудня 2008 року Міністр економіки України Богдан Данилишин, Міністр промислової політики Володимир Новицький, Президент Конфедерації роботодавців України Олександр Соколовський та Перший Віце-президент Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» Валентина Ізовіт підписали Меморандум про партнерство та співробітництво.
 
Підписання Меморандуму також сприятиме якомога більшому та якісному інформуванню та аналітичному забезпеченню діяльності профільних міністерств та організацій работодавців, що опікуються розвитком легкої промисловості, а також використанню аналітичних висновків для підвищення конкурентоспроможності легкої промисловості та ефективності економіки держави.
 
Міністр економіки Богдан Данилишин відзначив важливість легкої промисловості як галузі, яка має потужний виробничий потенціал, здатний задовольняти потребу суспільства у товарах широкого вжитку та сприяти підвищенню якості життя. Також легка промисловість пов'язана з багатьма суміжними галузями та обслуговує практично увесь господарський комплекс країни.
 
Пріоритетність галузі для економіки країни, за словами Міністра, також визначається великою ємністю внутрішнього ринку товарів легкої промисловості (близько 40 млрд. гривень щороку); високим рівнем доданої вартості (до 50%), що створюється у процесі виробництва товарів; швидким обігом капіталу; використанням сировини та напівфабрикатів вітчизняного виробництва (шкіра, вовна, льон, хімічні матеріали); низькою енергоємністю виробництва та незначним впливом на довкілля.
 
Основним завданням розвитку легкої промисловості, наголосив Міністр економіки України Богдан Данилишин, є підвищення інвестиційної привабливості галузі, прискорення технічного переоснащення виробництва, що дасть змогу нарощувати обсяги виробництва конкурентоспроможної продукції, захист внутрішнього ринку від демпінгованого імпорту.
 
За словами Першого заступника Голови Об`єднання роботодавців «Укрлегпром» Валентини Ізовіт вирішення проблем легкої промисловості дозволить збільшити кількість робочих місць у галузі з 110 до 850 тисяч.
 
Головна мета підписаного Меморандуму:
- розроблення та формування ефективної стратегії державної промислової та економічної політики у легкій промисловості з урахуванням пропозицій Конфедерації роботодавців України;
- досягнення максимальної точності у вивченні основних тенденцій та оцінки їх впливу на формування показників промислового виробництва, розробки прогнозів розвитку легкої промисловості;
- своєчасного інформування підприємств легкої промисловості щодо виникнення та введення у дію нових методів тарифного та нетарифного регулювання доступу вітчизняної продукції легкої промисловості на світові ринки та вироблення ефективної стратегії долання потенційних негативних наслідків;
- вивчення та формування національних пріоритетів розвитку легкої промисловості;
- забезпечення макроекономічної стабільності та зростання у легкій промисловості, зокрема та державі в цілому;
- впровадження узгодженої державної політики інтеграції економіки України у європейську та світову економіку;
- розробки ефективних загальних правил ведення бізнесу в легкій промисловості.
 
Всі підписанти Меморандуму висловились за поєднання зусиль для вирішення економічних проблем та адекватної відповіді викликам сьогодення і Меморандум – основа для подальшої спільної розробки необхідних нормативних документів.

 

Завантажити повний текст Меморандуму.