Відкрите звернення Конфедерації роботодавців України до влади та профспілок

22 груд. 2008

Конфедерація роботодавців України звертається до керівників профспілок та влади із закликом об`єднати зусилля заради соціальної злагоди та подолання кризи, яка все більше загострюється в Україні.

Слід зазначити, що зростання безробіття та загострення становища на ринку праці є прямим свідченням входження України у системну світову кризу і це є очевидним фактом. Особливо криза позначилась на підприємствах реального сектору економіки. Український соціально-відповідальний бізнес робить все можливе аби зберегти функціонування підприємств, робочі місця та заробітну плату.

Бізнес та влада багатьох країн вживають заходи направлені на подолання рецесії, причому не завжди соціально-популярні. Тому сьогодні вкрай необхідно не поглиблювати кризу, відмовитись від власних амбіцій та об`єднати зусилля і не тільки бізнесу, але й влади та профспілок, всього суспільства.

В цей же нелегкий для країни час використовується невдоволення громадян і звучать заклики до участі у публічних акціях протесту. Неможливо допустити аби масові акції замінили правові засади та соціальний діалог!

Всі ми знаходимось в одному човні і нажаль, скорочення виробництва, яке вже в деяких галузях перевищує 50%, неможливе без скорочення соціальних гарантій працюючих. Тож слід спільні зусилля направити на стабілізацію ситуації, що склалась в державі, розробити та запровадити системний план дій виходу з кризи та запобігання післякризовій економічній депресії. Причому це слід зробити не лише на центральному рівні, але й на рівні кожного регіону, кожного підприємства.

Ми закликаємо владу та профспілки всіх рівнів відповідально поставитись до будь яких деструктивних закликів, сісти за стіл переговорів та спільно з бізнесом виробити заходи для вирішення всіх викликів сьогодення.

Саме таким чином ми реалізуємо свою соціальну відповідальність та соціальний діалог. А протестними акціями ми не лише поглиблюємо кризу, але й свідомо йдемо на конфронтацію, а в наш час це не дозволена для України розкіш і результат у таких дій один – руйнація країни та соціальний безлад!