..

 

До порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці будуть внесені зміни

25 квіт. 2022

Конфедерація роботодавців України, в березні ц.р., звернулася до Міністерства економіки України та Державної служби України з питань праці щодо внесення змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в умовах воєнного стану.

«У зв’язку з військовими діями на території України склалась ситуація, коли неможливо організувати проведення перевірки знань після навчання з охорони праці або спеціального навчання комісією територіального органу Держпраці у відповідності до п.п. 5.3 та 4.4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці № 15 від 26.01.2005. Це викликано відсутністю інспекторів – деякі призвані до лав ЗСУ, дехто вступив до територіальної оборони, дехто виїхав. А для підприємств, які продовжують працювати в умовах воєнного стану, якісне навчання посадових осіб з питань охорони праці та спеціальне навчання фахівців має дуже важливе значення, особливо враховуючи, що замість евакуйованих співробітників приходять нові, ненавчені робітники» - йшлося у листі Конфедерації .

Конфедерація роботодавців України отримала відповідь на звернення в якому повідомляється, що «Мінекономіки розробляється проєкт наказу Міністерства економіки України “Про затвердження Змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці” (далі – проект акта). Проєктом акта передбачається запровадження дистанційної форми перевірки знань з питань охорони праці, врегулювання процедури залучення до роботи комісій з перевірки знань з питань охорони праці представників профспілок, Держпраці та Фонду соціального страхування, врегулювання процедури визначення переліку питань (тестів) для перевірки знань з питань охорони праці, тощо».
Теги: Конфедерація роботодавців України , охорона праці