Відбулись збори Мережі Глобального договору ООН

23 груд. 2008

Представники Конфедерації роботодавців України, яка є членом  Глобального Договору, взяли у зборах Національної Мережі. Більше 50-ти учасників ГД зібрались для обговорення діяльності мережі у році, що минає та обговорити плани консолідації та зміцнення мережі у 2009 році.
 
Пан Френсіс О’Доннелл, Координатор системи ООН в Україні, та пан Мартін Райзер, Директор Світового Банку в Україні, Білорусі та Молдові, звернулись до аудиторії, фокусуючись на темі важливості корпоративної соціальної відповідальності у часи рецесії.
Пан Френсіс О’Доннелл, вітаючи учасників, зауважив, що «Нам в системі ООН не є секретом те, що наступний рік може бути роком важких рішень для компаній. Заходи КСВ, особливо ті, які відносяться до благодійної діяльності, а не пов’язані з основним бізнесом будуть найбільше підпадати  під скорочення. В даній ситуації нам хотілось би заохотити вас активно розглянути ті бізнес можливості, які приноситимуть прибуток і будуть корисними для розвитку одночасно».

Пан Мартін Райзер, звертаючись до аудиторії, зауважив: «Дискусія відносно КСВ в Україні повинна приділити особливу увагу явищу, що має назву «захоплення держави», коли можновладні олігархи, представляючи корпоративний сектор формують законодавче та регуляторне середовище згідно власних інтересів через приховану передачу величезних коштів чиновникам та політикам. Попередній аналіз показує, що інтереси олігархів зазвичай суперечать інтересам суспільства та національній економіці країн».

Пані Юлія Щербініна, Спеціаліст з громадсько-приватного партнерства, окреслила діяльність мережі у сферах охорони навколишнього середовища та прав людини, розповіла про партнерські проекти цього року, подякувала учасникам ГД  та партнерам.

Пізніше пан Джок Мендоза-Вілсон, Голова Організаційного комітету розпочав сесію планування на 2009 рік. Серед пріоритетних сфер мережі Глобального договору учасники зустрічі визначили наступні: подальша консолідація мережі ГД, політичний діалог та розвиток партнерств.  Учасники зустрічі проголосували за 3 фокусні сфери на 2009, а саме: продовження роботи у сфері захисту навколишнього середовища, фокус на антикорупційному принципі та трудових відносинах.

Пані Олеся Жулинська, Голова робочої групи з навколишнього середовища зробила короткий огляд робочих груп: мінімальні критерії для їх функціонування, існуючі робочі групи, їх голови, та діяльність. Члени ГД  обговорили можливості для створення нових робочих груп та погодились, що Секретаріат ГД розішле список підписки для участі на 2009.
 
Пані Анна Данилюк, Координатор мережі ГД, зробила презентацію на тему звітів з прогресу: вимоги, формат, статистика в Україні та доступні інструменти для створення Звітів з прогресу.
 
В кінці зустрічі учасники мали можливість неформального спілкування.