..

 

Спрощений режим трудових відносин

7 черв. 2022

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні 7 червня 2022 р. підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (реєстрац. № 5371).

В цілому мета законопроєкту є дещо лібералізувати договірне регулювання трудових відносин для суб’єктів малого та середнього підприємництва і для окремих категорій працівників. Акцент у такому регулюванні робиться не на загальних положеннях трудового законодавства, а на трудовому договорі, в якому, за згодою сторін, може бути зафіксоване суттєвий відхід від положень трудового кодексу. Незважаючи на наявність таких запобіжників як неможливість укладення договорів, які погіршують становище працівників, а також заборону примусового укладення трудових договорів в умовах режиму спрощеного регулювання трудових відносин, окремі норми законопроєкту викликали і викликають побоювання представників профспілок, що внаслідок їх застосування соціально-трудові гарантії працівників можуть бути суттєво погіршені.

Частину зауважень було розглянуто робочою групою, участь в якій від Конфедерації роботодавців України брав Родіон Колишко. Правки, спрямовані на обмеження можливостей застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин для новостворених та діючих суб'єктів підприємництва не були підтримані Комітетом. В цілому Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (реєстрац. № 5371) на друге читання Верховною Радою України.
Теги: Родіон Колишко , Конфедерація роботодавців України , трудовий кодекс , соціально-трудові гарантії , положення по трудовому кодексу