..

 

Долаємо гендерний розрив в оплаті праці

23 бер. 2023

Конфедерація роботодавців України погодила проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Національної стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні на період до 2030 року та затвердження операційного плану з її реалізації на 2023-2025 роки».

Проблема гендерного розриву в оплаті праці рівної цінності (тобто нерівність в оплаті праці жінок і чоловіків за фактично однакову роботу) є відомою як в Україні, так і в світі. В різних країнах цей розрив різний, в Україні він знаходиться на рівні 18,6% що в цілому є середнім показником, що не є, звичайно, підставою не зменшувати його.

Останнім часом Україна ратифікувала декілька міжнародних конвенцій в цій сфері та доєдналася до Міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» та Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (Equal Pay International Coalition). Зменшення і в ідеалі подолання гендерного розриву в оплаті праці також сприяє виконанню Україною своїх зобов’язань по досягненню Цілей сталого розвитку України до 2030р.

Погоджуючи проєкт розпорядження «Про схвалення Національної стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні на період до 2030 року та затвердження операційного плану з її реалізації на 2023-2025 роки» експерти Конфедерації звернули увагу на необхідність розроблення механізмів заохочення бізнесу створювати та реалізовувати політики поєднання професійних і сімейних обов’язків, зокрема, спрямовані на дотримання рівності в оплаті праці. Також експерти Конфедерації запропонували започаткувати збірку кращих практик впровадження гендерної рівності на робочому місці з подальшим періодичним її оновленням.

Довідково: Конфедерація роботодавців України стала першим у світі національним об’єднанням роботодавців, яке долучилося до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (Equal Pay International Coalition).
Теги: оплата праці , Конфедерація роботодавців України