..

 

Виробничий травматизм скоротиться, якщо в Україні буде створено адекватну систему викладання основ охорони праці

28 квіт. 2023

В Україні не у всіх закладах системи освіти України є курс по основам безпеки праці, і навіть там він викладається на рівні, що не може гарантувати зниження виробничого травматизму та інвалідизації. Про це йшла мова на круглому столі з питань розробки сучасних матеріалів з охорони праці, організованому Конфедерацією роботодавців України.

В нинішніх умовах зростає значення належного інформування роботодавців про сучасні заходи з охорони праці. “У працівників і роботодавців виникає багато питань. В умовах обмеження контрольних функцій Державного служби України з питань праці значно зростає важливість належного інформування роботодавців про організацію безпечної праці”, – зазначила Алла Горбатюк, заступник голови Державної служби України з питань праці.

“На кожному підприємстві мають діяти єдині дієві принципи забезпечення безпечної праці для працівників, що є однаково корисно і для працівників, і для роботодавців”, – зазначила Софія Литвин, представник Проєкту МОП “На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні”. Молодь, яка виходить на ринок праці, повинна бути добре обізнана щодо безпеки здоров’я на роботі, і ця робота повинна починатись з навчальних закладів.

“Без належної охорони праці неможливо належно і якісно відновлювати нашу країну”, – зазначив Родіон Колишко, Радник Конфедерації роботодавців України.

“Профілактика у сфері охорони праці починається зі студентів професійно-технічних закладів освіти, – розповіла Галина Роголь, експерт Конфедерації роботодавців України. – Це діти, які базові знання про безпечну працю отримують саме у професійних освітніх закладах”. Сьогоднішня базова навчальна програма з охорони праці орієнтована на посадових осіб, але потрібно навчати не їх, а працівників з акцентом на виробничу діяльність. Підручників для системи професійно-технічної освіти взагалі немає, на відміну від системи ВНЗ, але в них зроблено акцент на організацію системи охорони праці. “Сьогодні система підготовки студентів ведеться на власних розробках викладачів, на власних конспектах лекцій. Саме тому актуальним є створення єдиної платформи з інформацією про систему охорони праці. Нам потрібно переглянути типову програму з акцентом на виробничу діяльність і діючі реалії. Якщо цього не зробити, то найближчим часом фахових працівників, які розуміються на умовах безпеки, найближчим часом ми не отримаємо”, – зазначила Галина Роголь.

  



Теги: охорона праці , Конфедерація роботодавців України , професійна освіта