Бізнесмени та податківці обговорили проблеми невиконання державою податкового законодавства в частині відшкодування експортного ПДВ

24 бер. 2008

Представники Конфедерації роботодавців України, підприємств і організацій України, 20 березня 2008 року, взяли участь у засіданні Узгоджувальної робочої групи Українського союзу промисловців і підприємців, ФРУ і Державної податкової адміністрації України.
 
Під час засідання були розглянуті найбільш болючі питання у взаємовідносинах між бізнесом та податківцями, одним з яких є невиконання державою податкового законодавства України в частині відшкодування експортного ПДВ підприємствам України.
 
В своєму виступі представник Конфедерації роботодавців України наголосив, що при значному обсязі експорту продукції, стабільність роботи підприємств прямо залежить від обсягу та темпів відшкодування ПДВ, так як внаслідок невідшкодування заявлених сум ПДВ відбувається «вимивання» їх оборотних коштів. Недостатність фінансових ресурсів викликає потребу залучення банківських кредитів для покриття поточних виробничих витрат, технічного переоснащення виробництва та впровадження нових технологій. Сплата відсотків по банківським кредитам призводить до зменшення рентабельності виробництва, що в свою чергу значною мірою обмежує можливості підвищення заробітної плати та реалізації соціальних програм.
 
Представник Конфедерації роботодавців звернув увагу податківців на те, що тільки підприємствам, що входять до об’єднання «Металургпром», заборгованість держави по ПДВ станом на 01 лютого 2008р. становить 2 млрд. 403 млн. 866 тис. грн.

Зважаючи на те, що постійне несвоєчасне відшкодування ПДВ може призвести до негативних наслідків для розвитку ГМК України, серед іншого, вирішили - рекомендувати ДПА України розглянути ситуацію стосовно відшкодування ПДВ згаданим суб’єктам господарювання та розглянути на наступному засіданні стан відшкодування ПДВ по об’єднанню «Металургпром».