Держгірпромнагляд та роботодавці домовились підписати Угоду про співпрацю та створити постійно діючий робочий орган

16 квіт. 2008

Підписати Угоду про співпрацю, а також створити постійну робочу групу домовились Держгірпромнагляд та Сторона роботодавців Національної тристоронньої соціально-економічної ради під час круглого столу «Сучасна державна політика у сфері промислової безпеки та охорони праці. Ініціативи Держгірпромнагляду направлені на підвищення відповідальності власника та застереження роботодавців щодо посилення державного контролю».
 
У роботі круглого столу взяли участь: Сергій Сторчак – голова Держгірпромнагляду, Олексій Мірошниченко - співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, виконавчий віце-президент  Конфедерації роботодавців України, а також керівники всеукраїнських галузевих організацій роботодавців, співробітники комітету та представники ЗМІ. 
 
Учасники зустрічі обговорили наскільки сьогодні політика держави у сфері промислової безпеки та охорони праці здатна відреагувати на існуючі виклики, яких змін вона потребує, що зроблено та що планується впровадити найближчим часом для того, щоб наблизити стан промислової безпеки в Україні до європейських стандартів.
 
«Проблема промислової безпеки на сьогодні є дуже гострою і потребує значної уваги не тільки держави, а й суб’єктів господарювання в першу чергу. Вирішення цієї проблеми можливе лише шляхом консолідації спільних зусиль у створенні та запровадженні належних та безпечних умов праці та зменшення виробничого травматизму» - зазначив Сергій Сторчак - голова Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.
 
За словами Олексія Мірошниченка, співголови Національної ради більшість роботодавців, представляють соціально відповідальні компанії, які зацікавлені у безпечному веденні робіт та встановленні безпечних умов праці.
 
«Ми не підтримуємо тих, хто заощаджує на здоров’ї працюючої людини, хто покриває, чи приховує нещасні випадки на виробництві», - зазначив Олексій Мірошниченко. «Водночас, - наголосив він - роботодавці несуть основний фінансовий тягар з питань охорони праці». Зокрема, йдеться про 0,5% від реалізованої продукції згідно Закону України «Про охорону праці»; 100% відрахувань до Фонду від нещасних випадків на виробництві; витрати на компенсацію за роботу в шкідливих і небезпечних умовах праці; фінансування медичних оглядів, та інші, що напряму впливають на собівартість продукції.
 
Учасники круглого столу визнали необхідність побудови комплексної збалансованої системи нагляду у сфері безпеки виробництва, яка б передбачала максимальну ефективність при мінімально можливому обтяженні суб’єктів господарювання та створювала сприятливі умови для подальшого розвитку конкурентноздатного виробництва.
 
Ще одна нагальна проблема, яку обговорювали під час круглого столу наглядовці та роботодавці - стан нормативно-правової бази, яку сьогодні необхідно приводити до вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та законодавств ЄС.
 
Під час роботи круглого столу сторони домовились підписати Угоду про співпрацю, а також створити постійну робочу групу, яка має до 26 травня 2008 року узагальнити напрацьовані пропозиції та зауваження до пакету законодавчих ініціатив Держгірпромнагляду.
 
Передбачається, що рішення про створення постійно діючої робочої групи, її персональний склад та «Положення про постійно діючу робочу групу»  буде доведене до відома усіх територіальних підрозділів Комітету та розміщено на веб-сайтах.
 
За інформацією ІЦ Держгірпромнагляду