
28 лют. 2012
Федерація роботодавців України, Кабінет Міністрів України та дипломати провідних європейських країн домовились спільно впливати на покращення інвестиційного клімату в Україні.
“Україна це не єдине місце, куди можна вкладати гроші. Інвестори - це ті люди, які як барометр: якщо є куди, якщо є інтерес – гроші прийдуть. І ми хотіли б побудувати таку ситуацію, щоб іноземні компанії не думали про те, скільки вони втратять, якщо будуть йти з України, а про те, що вони знайдуть, якщо зайдуть в Україну і будуть тут працювати”, – сказав Голова Ради ФРУ.
Сторони домовились, що тільки цілеспрямована та регулярна робота здатна покращити інвестиційний клімат в країні. Голова Ради ФРУ запропонував проводити зустрічі регулярно і обов’язково у трьохсторонньому порядку. За словами Дмитра Фірташа, Федерація роботодавців, як громадська організація – учасниця соціального діалогу – має реальні та законні механізми впливу на уряд України.
“Ми будемо відстоювати позицію бізнесу незалежно від його національності. Якщо іноземний бізнес створив в Україні робочі місця, то це український бізнес”, – сказав Дмитро Фірташ.
Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський відмітив, що для уряду важлива думка українських роботодавців, оскільки після об’єднання Федерація роботодавців є тією організацією, яка реально представляє інтереси української бізнес-спільноти.
“У мене велике прохання до бізнес-середовища – будьте більш активними в написанні документів та законопроектів, у вас є всі можливості, ви можете залучати експертів створювати робочі групи. Напрацьовуйте не просто проблематику, а документи, які можуть дозволити прийняти правильні рішення на користь бізнесу. Тому є прохання брати участь в допомозі і собі, і уряду. Не потрібно розділяти зусилля, тому що всі ми працюємо на благо нашої держави”, – відзначив Перший віце-прем’єр.
Керівництво Федерації та керівники дипломатичного корпусу домовились про те, що такі зустрічі слід проводити на регулярній основі і в кінці року підвести підсумки, які реальні проблеми у процесі покращення інвестиційного клімату були вирішені за результатами спільної роботи Федерації роботодавців, представників українських, іноземних компаній та Уряду.